Spotkanie Opłatkowe w Siniarzewie

20 XII odbyło się w naszej szkole uroczyste Spotkanie Opłatkowe. Tradycyjnie rozpoczęło się ono od występu dzieci ze szkolnego koła teatralnego. Przedstawienie nosiło tytuł „Wigilia u Borynów” i było inspirowane powieścią Stanisława Władysława Reymonta pt. „Chłopi”. Ludowy ton najwyraźniej przypadł widowni do gustu, ponieważ występ nagrodzono gromkimi brawami. Po złożeniu świątecznych życzeń przez Dyrektora Szkoły Podstawowej SPSK w Siniarzewie, panią Agnieszkę Szczepańską, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, panią Marię Chodkiewicz, Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Małgorzatę Bladoszewską oraz Kierownika Zespołu Obsługi Szkół w Gminie Zakrzewo, panią Annę Cerak, udaliśmy się na kolację. Proboszcz tut. Parafii, ks. Tomasz Bartkowiak poprowadził modlitwę przed posiłkiem. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wigilijny stół wiejski. Czas umilała nam również Kapela Ludowa „Lututowianie”, wykonująca kolędy i pastorałki.

Serdecznie dziękujemy za przybycie naszym gościom i ślemy ukłony w stronę wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania do uroczystości.

Karolina Gralak

zob. Zdjęcia: Spotkanie Opłatkowe w Siniarzewie