Piknik Rodzinny

DZIEŃ RODZINY POŁĄCZONY Z ROZSTRZYGNIĘCIEM III EDYCJI KONKURSU „ŚWIĘCI W NASZYCH OCZACH” PT. „ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA- PATRONKA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO”.

Dzień Rodziny połączony z rozstrzygnięciem III edycji konkursu „Święci w naszych oczach” pt. „Święta s. Faustyna – Patronka Miłosierdzia Bożego” obchodziliśmy w szczególny sposób. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Proboszcza tut. Parafii, Tomasza Bartkowiaka, odbyło się utrzymane w poważnym, refleksyjnym, lecz i pogodnym tonie przedstawienie poświęcone losom Helenki Kowalskiej, późniejszej siostry Faustyny. Uczniowie modlili się słowem, gestem, śpiewem i tańcem. Ten ostatni sposób szczególnie przypadł do gustu widowni zgromadzonej w Kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie.

Następnie rodzice mieli okazję zobaczyć i posłuchać, za co kochają ich dzieci. Filmy zostały nagrane w naszej szkole: na boisku szkolnym, w klasach, na korytarzu; ich treść stanowiła oczywiście niespodziankę. W dalszej kolejności ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów literackiego i plastycznego, rozdano dyplomy i nagrody.

Po przejściu do szkoły Pani Dyrektor, Dorota Polaszewska, powitała wszystkich zebranych, kontynuowaliśmy też część artystyczną, z przedstawieniem pt. „Niegrzeczna żabka” oraz akcentem regionalnym w postaci odtańczonego przez starszaków „Kujawiaka”.

Podczas Pikniku Rodzinnego na dzieci czekała moc atrakcji: kucyki, zjeżdżalnie, malowanie buzi, gry i zabawy sportowe, możliwość zaznajomienia się z niektórymi aspektami pracy strażaka. Starsi mieli okazję skosztować kujawskich przysmaków oraz dobrze bawić się przy muzyce na żywo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego ważnego, wspaniałego święta. Do zobaczenia za rok!

Zob. zdjęcia:    Msza Św., przedstawienie, rozstrzygnięcie konkursów

Festyn rodzinny w Siniarzewie

Video relacja