Pielgrzymka Szkół SPSK na Jasną Górę oraz rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i literackiego

19 maja uczestniczyliśmy w pielgrzymce na Jasną Górę. Dziękowaliśmy za rok szkolny 2016/2017 oraz prosiliśmy o zdrowe, bezpieczne, pełne radości wakacje dla naszych dzieci i dla nas samych.

W modlitwie oraz zabawie brały udział wspólnoty z ponad stu szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Na miejscu spotkała nas też bardzo miła niespodzianka. Po koncercie, podczas ogłoszenia wyników konkursów, okazało się, że mamy w nich swój „owocny” udział. Jaś Estkowski zajął pierwsze miejsce, a Igor Przybysz zdobył wyróżnienie w konkursie literackim (w kategorii klas 4-6). Martyna Król otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie plastycznym.

Zważywszy na liczbę uczniów biorących udział w konkursie w każdej kategorii wiekowej (dochodzącą do kilkuset), możemy uznać to za nasz wspólnie wypracowany sukces oraz miły wstęp do zasłużonej, wakacyjnej przerwy.

Wszystkim życzymy wspaniałego, letniego czasu.

                                                                                           Karolina Gralak

zob. Zdjęcia: Pielgrzymka Szkół SPSK na Jasną Górę