Orszak Trzech Króli 2022

6 stycznia 2022r., w Święto Objawienia Pańskiego, nasza szkoła zorganizowała, wraz z siniarzewską parafią, Orszak Trzech Króli. To już kolejny raz owocna współpraca przyniosła wspaniały efekt. W tym roku możemy pochwalić się, między innymi, nowymi strojami dla Trzech Mędrców we Wschodu składających pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku.
Ciągle obowiązujące obostrzenia pandemiczne wymusiły formę miniorszaku. Uroczystość rozpoczęła się Mszę Świętą, której przewodniczył ksiądz Proboszcz, Tomasz Bartkowiak. Koncelebrans szczególnie podkreślił w kazaniu rolę pielgrzymowania i poszukiwania Boga tak, jak czynili to Trzej Królowie ponad dwa tysiące lat temu, nie zważając na trudności, nawał codziennych obowiązków czy nawet, być może, wrażenie absurdalności sytuacji. Wskazał też na potrzebę uważnego i miłosiernego dostrzegania innych ludzi, zwłaszcza potrzebujących, szczególnie doniosłą w czasie, gdy pracę, naukę i rozrywkę zdominowały multimedia, których trudno nie określić „złodziejami czasu”. Orszak rozpoczynała Gwiazda niesiona przez Dawida Szczerbiaka wraz z rodziną. Uczestnicy przemaszerowali wokół świątyni, czemu towarzyszył śpiew kolęd. Następnie Trzej Królowie, wraz ze wszystkimi uczestnikami Orszaku, złożyli pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Pragniemy podziękować przybyłym na tę wyjątkową uroczystość oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego wydarzenia.

zob. więcej: Orszak Trzech Króli 2022