EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Tradycyjnie, 26 września, przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji, a także w związku z kładzionym przez nas naciskiem na rozwijanie kluczowej we współczesnym świecie umiejętności wielojęzyczności, zajęcia szkolne w poniedziałek, 27 września, odbyły się w nieco innej formie. Mianowicie, każda klasa, wraz z wychowawcą, przygotowała prezentację z ciekawostkami, plakaty, potrawę, podstawowe zwroty komunikacyjne, charakterystyczny strój oraz utwór muzyczny związane z wybranym krajem. W tym roku wyszliśmy również poza ramy Europy. Imprezę uświetniła swoją obecnością studentka japonistyki, pani Daria Saja, która czuwała nad przygotowaniem uczennic i uczniów klasy piątej do zaprezentowania najciekawszych elementów kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, za co serdecznie dziękujemy.