Zakończenie roku 2019/2020

Zakończenie roku 2019/2020 w naszej szkole było nietypowe, w specjalnych warunkach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uroczystość odbyła się jak nigdy wcześniej w historii polskiego szkolnictwa.

Uczniowie klas I – III od godziny 8.30 odbierali od wychowawców, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie, świadectwa i nagrody. Następnie o godzinie 9.00 została odprawiona Msza święta, podczas której wysłuchaliśmy kazania księdza Tomasza  Bartkowiaka, który w swojej homilii podkreślił, iż życie nie jest ciągiem przypadków lecz znaków.  Ksiądz proboszcz zaznaczył, że obecna sytuacja jest jednym z nich i właśnie tu w kościele, znajdziemy schronienie oraz pomoc u Boga. Po Mszy świętej opiekunowie wręczyli  cenzurki pozostałym wychowankom. Zakończenie roku szkolnego było niezwykle ważne dla trzecioklasistów, którzy żegnali się z edukacją wczesnoszkolną i ósmoklasistów kończących szkołę podstawową.

Wreszcie po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas upragnionych wakacji . Okres odpoczynku od nauki tej tradycyjnej i zdalnej.  Dziękując za wysiłek i współpracę, życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych chwil oraz niezapomnianych wrażeń. Cieszmy  się z każdego przeżytego dnia i do zobaczenia we wrześniu.

Dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna

zob. więcej: zakończenie roku szkolnego 2019/2020