XVI Dzień Papieski w Siniarzewie

Dnia 9 października 2016r. w kościele parafialnym p.w. Św. Jakuba Apostoła uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  w Siniarzewie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji XVI Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem: ,, Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Dzieci zostały  przygotowane przez p. Agnieszkę Kamińską i p. Joannę Saję. Uczniowie z klas V i VI recytowali utwory dotyczące pontyfikatu papieża Jana Pawła II oraz  miłosierdzia. Uczennice z klasy VI: Klaudia Niedziałkowska i Ania Skibińska pięknie zagrały na skrzypcach. W czasie Mszy Świętej dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się  do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, otrzymały poświęcone różańce. Dzięki zaangażowaniu dzieci i ich rodziców Eucharystia była ubogacona w piękne czytania, śpiewanie psalmu oraz odczytanie modlitwy powszechnej.

Zob. Zdjęcia: Dzień Papieski w Siniarzewie