Występ grupy teatralnej podczas dożynek gminno-parafialnych w Siniarzewie

W sobotę, 31 sierpnia, miały miejsce w Siniarzewie dożynki gminno – parafialne. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła przez księdza tutejszej parafii, Tomasza Bartkowiaka, nadszedł czas na dalsze części uroczystości. Również tym razem, mimo wakacyjnej pory, mogliśmy liczyć na dzieci i młodzież z naszego koła teatralnego. Młodzi artyści zaprezentowali krótki program artystyczny poświęcony tradycjom dożynkowym obecnym na dawnej polskiej wsi. Oprócz scen o tematyce obrzędowej, uczniowie zaśpiewali także kilka ludowych pieśni przy akompaniamencie akordeonu. Dzięki uczestnictwu w życiu społeczności lokalnej, wspieramy edukację regionalną jako bardzo ważny element tradycji, a dzieci i młodzież, ucząc się posługiwania gwarą, dostrzegają „w praktyce” różnorodność, a więc i bogactwo języka ojczystego.

Dziękujemy dzieciom, ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w występ osobom za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.
Do zobaczenia, 2 września.

Karolina Gralak

zob. więcej: Występ podczas dożynek gminno-parafialnych w Siniarzewie