WYJAZD EDUKACYJNY DO WŁOCŁAWKA

16 października br. uczniowie klas 4-8 wybrali się do Włocławka. Pierwszym etapem wycieczki edukacyjnej był włocławski Oddział Archiwum Państwowego, gdzie uczniowie dowiedzieli się m.in., w jaki sposób i w  jakich warunkach archiwizuje się dokumenty, jak przedstawiają się procedury dotyczące pozyskiwania informacji z archiwów oraz w jaki sposób można sięgnąć do rodzinnych korzeni, w celu sporządzenia drzewa genealogicznego. Pan Rafał Więckowski zaprezentował również najstarsze dokumenty przechowywane we włocławskim Oddziale Archiwum Państwowego oraz odniósł się do historycznych okoliczności archiwowania polskich dokumentów w różnych okresach dziejowych.
Następnie udaliśmy się na sztukę teatralną pt. „Bogowie i herosi” do Centrum Kultury „Browar B”. Nowoczesna, musicalowa oprawa spektaklu przypadła widzom do gustu. O bezpieczeństwo uczniów podczas wyjazdu dbali: p. Karolina Gralak, p. Michalina Małecka, p. Dariusz Molenda, p. Joanna Saja.