WYCIECZKA DO KOMISARIATU POLICJI ORAZ DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Dnia 14.03.2019r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z opiekunami, pojechały na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim oraz do schroniska dla zwierząt, w miejscowości Białe Błota. Policjanci oprowadzili przedszkolaków po komisariacie, pokazali samochód, jakim się poruszają a także psy, które pomagają Im w pracy. W schronisku, dzieci mogły obejrzeć psy i koty, które tam mieszkają. Maluszki wsparły podopiecznych karmą oraz różnymi przekąskami. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na małe co nieco do McDonalda. Celami programowymi wycieczki było przede wszystkim: poznanie struktury pracy instytucji życia publicznego, kształtowanie szacunku dla pracy i ludzi wykonujących zawód policjanta, zwrócenie uwagi na różnorodność zawodów w społeczeństwie, a także uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz wzbudzenie chęci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

 

Katarzyna Lorenc
Michalina Małecka
Agnieszka Pielka

zob. więcej: pomorska.pl
zob. więcej zdjęć: Wycieczka do Komisariatu Policji oraz do Schroniska dla Zwierząt