WYCIECZKA NAD MORZE

W dniach od 21 do 22 września chętni uczniowie z klas 3-7 brali udział w dwudniowej wycieczce nad morze Bałtyckie. Wyjątkowo piękna (jak na tegoroczny początek jesieni) pogoda pozwoliła nam na zrealizowanie wszystkich celów podróży, łącznie z dwugodzinnym rejsem przybrzeżnym.

Staraliśmy się połączyć kilka aspektów, czyli przyjemne z pożytecznym tak, aby uczniowie mogli w tym czasie zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej. W programie wycieczki były przewidziane atrakcje tj. lekcja muzealna na Darze Pomorza (dla młodszej grupy), rejs Zawiszą Czarnym (dla starszej grupy) w Gdyni, lekcja w sali interaktywnej w Morskim Ośrodku Kultury w Gdańsku, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, wizyta w gdańskiej Manufakturze Słodyczy.

Przy okazji pobytu nad morzem nie mogło również zabraknąć tamtejszego symbolu polskiego bohaterstwa, czyli Westerplatte.

Dla dzieci dwugodzinny wyjazd do Gdyni i Gdańska z noclegiem był oczywiście wielką frajdą i sposobnością na budowanie jeszcze lepszych relacji międzyklasowych.

Kierownikiem wycieczki była pani Dorota Polaszewska. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: Renata Rozpędowska, Katarzyna Kuźnicka, Karolina Gralak, Dariusz Molenda. Na pokładzie Zawiszy Czarnego lekcję poprowadziła Joanna Saja, członek załogi najpopularniejszego polskiego żaglowca oraz nauczyciel naszej szkoły.

Zob. zdjęcia: Wycieczka do Gdyni i Gdańska dzień pierwszy

Wycieczka do Gdyni i Gdańska dzień drugi