WYCIECZKA DO „FABRYKI BOMBEK“

Dwunastego grudnia odbył się wyjazd do Gniezna. Po porannej modlitwie i śniadaniu dzieci wraz z opiekunami wyruszyły w stronę pierwszej stolicy Polski. Tym razem celem wycieczki była przede wszystkim słynna „Fabryka Bombek“, gdzie uczniowie mieli okazję śledzić wszystkie etapy tradycyjnego wyrobu tych popularnych ozdób bożonarodzeniowych.
Wraz z przewodnikiem przyglądaliśmy się temu, w jaki sposób bombki powstają, są barwione, a następnie ręcznie ozdabiane i pakowane do wysyłki.
Wszyscy uczniowie spróbowali również swoich sił w tym zakresie. Każde z nich zdobiło szklane kule wg własnego pomysłu. Takie własnoręcznie „wykonane“ ozdoby z pewnością zajmą zaszczytne miejsce na każdym świątecznym drzewku czy stroiku.

zob. zdjęcia: Wycieczka do fabryki bombek