Wycieczka do Torunia

Miasto Kopernika i pierników, gdzie „gotyk jest na dotyk”, a rikszarze opowiadają dawne dzieje miasta to tutaj właśnie na swoja pierwszą wycieczkę przedszkolna wybrały się najmłodsze dzieci z naszej szkoły.

Dnia 23.11.2016 roku odbyła się wycieczka oddziału przedszkolnego do Torunia. Na dzieci oraz rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Miedzy innymi na trasie naszej wycieczki pojawiła się Manufaktura Cukierków, gdzie wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli obejrzeć jak produkowane są cukierki i lizaki oraz sami wykonać wspaniałego, kolorowego lizaka. Podczas tych warsztatów dzieciom uśmiech nie schodził z buziek, a to chyba znak, że się podobało.

Następnie udaliśmy się na krótkie zwiedzanie miasta. Poznaliśmy legendę o tym, jak powstała nazwa miasta Toruń – kto nie wie niech zapyta się Przedszkolaków, oraz dowiedzieliśmy się dlaczego żaby, które dawno temu odwiedziły Toruń zniknęły z niego na zawsze.

Podczas wyjazdu nie zabrakło również czasu, aby coś zjeść czy kupić toruńskie pierniki czy jakąś drobna pamiątkę.

Następnym punktem naszej wycieczki był spektakl teatralny w Baju Pomorskim pod tytułem Kopciuszek. Twórcy przedstawienia prezentowali tę powszechnie znaną opowieść w zaskakującej formie lalek muppetowych. Pozwoliły one wyraziście zarysować typy postaci,  żywiołowo rozegrać kolejne wątki baśni i z humorystycznym dystansem ukazać klęskę zła i zwycięstwo dobra. Po skończonym przedstawieniu wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

 

Pielka Agnieszka
Rosińska Faustyna
Zaremba Małgorzata

zob. Zdjęcia: Wycieczka do Torunia