Wycieczka do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce

10 listopada 2021r. uczniowie klas 4-8 pod opieką p. R. Rozpędowskiej, p. D. Polaszewskiej, p. J. Sai, p. A. Kamińskiej i p. D. Molendy, w ramach zajęć naszego dziedzictwa, wybrali się do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. W tym urokliwym miejscu uczestniczyli w warsztatach pt. „Chleba nasz powszedni”. Zajęcia przybliżyły dzieciom znaczenie i rolę chleba w kulturze ludowej. Uczniowie, w ramach zajęć, podziwiali urokliwy park etnograficzny z obiektami architektury wiejskiej. Poznali niezbędne narzędzia do obróbki zboża. Mieli okazję młócić cepem, mielić na żarnach. Następnie porównywali poszczególne gatunki zbóż, a na koniec upiekli chleb. Potem nadszedł czas powrotu do szkoły.

zob. więcej: Wycieczka do Kłóbki