Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Po dwumiesięcznym odpoczynku czas już wracać do obowiązków szkolnych, ale również do koleżanek, kolegów i przyjaciół. Dla wszystkich dzieci i młodzieży w wieku szkolnym właśnie rozpoczyna się nowa przygoda…

Trzeciego września 2018 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i po raz pierwszy zainaugurowaliśmy go już z naszym Patronem, św. Jose Sanchezem del Rio.

Ze względu na fakt, że właśnie w tym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości, trzeba dodać, że jeszcze 100 lat temu, we wrześniu, nie było polskiej szkoły. Nie zapominamy więc, że wielu młodych ludzi musiało oddać swoje życie za to, żeby polska szkoła mogła w końcu, po wielu latach niewoli zaistnieć. Żyjemy więc w szczęśliwych czasach i uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego powinno być dla nas jednocześnie okazją do szczególnego wspomnienia związanego z historią naszego kraju.

Wicedyrektor szkoły, pani Katarzyna Kuźnicka, w imieniu pani Dyrektor, Agnieszki Szczepańskiej, całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły, życzyła dzieciom oraz ich rodzicom pięknego, owocnego roku szkolnego 2018/2019, aby przyniósł on nową wiedzę, odkrywanie talentów, spełnienie marzeń i wspaniałe przyjaźnie i aby był on czasem wspaniałego, pełnego rozwoju człowieczeństwa.

zob. zdjęcia: Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019