UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W Szkole Podstawowej SPSK w Siniarzewie już po raz czwarty zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2016/2017. Po uroczystej Mszy Świętej pani Dyrektor Agnieszka Szczepańska powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a zwłaszcza wszystkie dzieci, które po wakacyjnym wypoczynku na nowo podejmą trud nauki, ale i wspaniałą przygodę z nią związaną.
Nie zabrakło oczywiście nawiązania do pamiętnej daty 1 września 1939r., kiedy to Niemcy nazistowskie zaatakowały Polskę i tym samym nastąpił początek II wojny światowej. 77 lat temu Rozporządzeniem ówczesnego Prezydenta RP Ignacego Mościckiego wprowadzony został na terenie całej Polski stan wojenny. 17 września na Polskę uderzył również Związek Radziecki, bez formalnego wypowiedzenia wojny.
Dzwonek szkolny nie zabrzmiał więc dla większości polskich dzieci przez kilka lat, dla niektórych nie zabrzmiał już niestety w ogóle. Nic więc dziwnego, że od tamtego czasu starsze pokolenia wspominają „pierwszy dzwonek” jako symbol stabilizacji i pokoju, momentu, w którym można odetchnąć z ulgą i uronić łzę.
Podniosły, uroczysty charakter jest tutaj zatem jak najbardziej na miejscu.
Jak zapowiada Ministerstwo, rok szkolny 2016/2017 będzie to pierwszy rok wielkich zmian, oby przyniósł on jak najlepsze i jak najtrwalsze owoce.

zob. Zdjęcia: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017