Światowy Dzień Ziemi 2016

22 kwietnia nasi uczniowie z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Tego dnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci nie tylko sporządziły kolorowe, pięknie pachnące mydełka, ale również dowiedziały się co nieco na temat budowy i właściwości wody. Hitem okazały się przeprowadzone eksperymenty tj. produkowanie „pasty do zębów dla słonia” czy badanie napięcia powierzchniowego wody.

Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali spektakl promujący ekologiczne podejście do życia i do otaczającego nas świata. Odbyła się także, mająca wymiar profilaktyczny, prezentacja pt.. Sezon na kleszcza. Dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej występują wspomniane roztocza, jakie sytuacje zwiększają ryzyko ich złapania, jakie niebezpieczeństwa dla organizmu ludzkiego wiążą się z nimi, jak należy się pozbyć kleszcza, a co najważniejsze  usłyszały, w jaki sposób możemy się przed nimi chronić lub chociażby zmniejszać ryzyko zachorowania dzięki odpowiedniemu ubiorowi czy wzięciu ciepłego prysznica tuż po wycieczce do lasu, parku, na łąkę. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali, słuchali oraz dzielili się własnymi doświadczeniami.

zob. Zdjęcia: Światowy Dzień Ziemi 2016