Światowy Dzień Pluszowego Misia

,,Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.’’
Dnia 26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: tańce z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz degustowały miód – przysmak misiów. Został przeprowadzony również konkurs kto szybciej zje miód bez użycia rąk. Przedszkolaki bawiły się między innymi w ,,starego niedźwiedzia”.
Atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

K. Lorenc
M.Małecka
P.Pielka