ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

24 października obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Tego dnia uczniowie na zajęciach kółka matematycznego uczyli się tej trudnej, japońskiej sztuki składania papieru.

Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

W światowy dzień Origami chcemy zachęcić wszystkich do wyczarowania czegoś z papieru. Zapraszamy do składania i życzymy udanej zabawy. (KK)

zob. zdjęcia: ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI