ŚW. JÓZEF SANCHEZ DEL RIO ZOSTAŁ NASZYM PATRONEM

10 października br. Wspólnota Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Siniarzewie obchodziła szczególne święto.

Od tej pory funkcjonująca już piąty rok placówka będzie prowadziła misję duchową, wychowawczą i edukacyjną pod patronatem świętego Jose Sancheza del Rio, kilkunastoletniego męczennika z Meksyku, którego niesamowita historia zainspirowała Deana Wrighta do nakręcenia epickiego filmu pt. Cristiada.

Wydarzenia mające miejsce w Meksyku lat 20-tych XX wieku stały się tłem dla niezłomnej postawy młodego chrześcijanina, ogłoszonego niespełna rok temu, bo 16 października 2016 r., świętym Kościoła Katolickiego przez papieża Franciszka.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie. Ksiądz Biskup diecezji włocławskiej, Wiesław Alojzy Mering, przewodniczył Mszy Świętej. Dalsza część, w tym przemówienia gości, ślubowanie na sztandar, przybijanie gwoździ oraz część artystyczna odbyła się już w budynku szkoły.

Na zaproszonych gości czekało też specjalnie przygotowane menu, w tym kujawskie specjały kuchni regionalnej.

Dość burzliwe dzieje oficjalnie zlikwidowanej w 2013 roku i powołanej na nowo do życia przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy szkoły zyskały zatem kolejną ważną kartę w jej kilkuletniej już historii. Posiadanie świętego patrona stanowi obecnie istotny element tożsamości wspólnoty Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jose Sancheza del Rio w Siniarzewie.

W imieniu Dyrektora, pani Agnieszki Szczepańskiej, wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tak ważnego dla nas święta. Dziękujemy za uświetnienie uroczystości oraz piękne życzenia licznym przybyłym gościom

Karolina Gralak

zob. zdjęcia: ŚW. JÓZEF SANCHEZ DEL RIO ZOSTAŁ NASZYM PATRONEM