Spotkanie z sokolnikiem p. Kamilem Krzyżanowskim

25 października 2018r. w Oddziale Przedszkolnym mieliśmy zaszczyt gościć Pana Kamila Krzyżanowskiego i jego sowę Fridę. Pomimo tego, że pan Kamil ma swoją firmę OTUS, to nie przeszkadza mu to w realizowaniu swojej pasji życiowej  jaką jest sokolnictwo. Byliśmy pod wielkim wrażeniem kiedy mogliśmy dotknąć, pogłaskać i trzymać sowę na ręku. Spektakularne były przeloty Fridy nad naszymi głowami. Dzieci mogły również porównać wygląd pióra sokoła, sprawdzić jakie jest w dotyku i porównać je z piórem sowy. Była to dla nas lekcja przyrodnicza, której z pewnością nie zapomnimy 🙂

W tym miejscu pragnę podziękować Panu Kamilowi Krzyżanowskiemu za podzielenie się z nami swoją pasją i za wielkie serce jakie nam okazał. (MZ)

zob. zdjęcia: Spotkanie z sokolnikiem p. Kamilem Krzyżanowskim