UWAGA! SEZON NA KLESZCZA!

Nieco przewrotne słowa nawiązujące do takich haseł jak: sezon na truskawki, sezon na ogórki czy sezon na grzyby tylko pozornie podszyte jest humorem. W rzeczywistości ma przykuwać uwagę i przypominać o pasożytach, które przenoszą szereg niebezpiecznych chorób, a których w tym roku pojawia się szczególnie wiele. Podczas spotkania z rodzicami w dniu 21 IV b.r. wyświetlono oraz omówiono prezentację dotyczącą kleszczy. Dowiedzieliśmy się, gdzie najczęściej występują wspomniane roztocza, jakie sytuacje zwiększają ryzyko ich złapania, jakie niebezpieczeństwa dla organizmu ludzkiego wiążą się z nimi, jak należy się pozbyć kleszcza, a co najważniejsze  usłyszeliśmy, w jaki sposób możemy się przed nimi chronić lub chociażby zmniejszać ryzyko zachorowania dzięki odpowiedniemu ubiorowi czy wzięciu ciepłego prysznica tuż po eskapadzie do lasu, parku, na łąkę. Jeżeli chodzi o zdrowie, ostrożności nigdy za wiele.