ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI POLSKICH NOWEL

narodowe czytanie

W poniedziałek, 8 września, miało miejsce ukoronowanie Narodowego Czytania 2019, czyli quiz wiedzy z treści kilku czytanych przez nas wspólnie od 2 do 5 września nowel. Konkurs na zasadzie testu wielokrotnego wyboru przeprowadzono w kategorii klas 4-5 oraz w kategorii klas 6-8, natomiast w klasach 1-3 ocenie jury podlegały prace plastyczne, które dzieci wykonały w szkole, na podstawie skojarzeń z danym utworem. Wśród nich wyróżniono: pracę plastyczną Agatki Zielińskiej (klasa pierwsza), Wojtka Zawadzkiego (klasa druga) oraz Nadii Buczek (klasa trzecia).

Jeżeli chodzi o wyniki konkursu w starszych klasach, to w kategorii klas 4-5, pierwsze miejsce zajął Antek Zwoliński (klasa piąta), drugie miejsca zajęła Patrycja Marciniak (klasa piąta), a trzecie miejsce, ex aequo, zajęli Dominika Kalocińska oraz Oliwier Przybysz (klasa piąta).

W kategorii klas 6-8 zwyciężył Igor Przybysz (klasa siódma), drugie miejsce zajęła Julka Eizenchart (klasa siódma), a trzecie miejsce zajęła Zuzia Bladoszewska (klasa szósta).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach, szkolnych i międzyszkolnych.

Karolina Gralak
Renata Rozpędowska