Rozbudzamy zainteresowanie przedszkolaków czytelnictwem

W bieżącym roku rozbudzamy zainteresowanie przedszkolaków czytelnictwem. Poprzez stworzenie kącika czytelniczego, licznych materiałów oraz pomocy dydaktycznych pragniemy przybliżyć dzieciom świat literek, przygotować do nauki czytania oraz pisania, poszerzyć słownictwo dzieci oraz rozwinąć zaciekawienie literaturą .
W celu poszerzania czytelnictwa rodzice czytają dzieciom opowiadania, bajki i baśnie nie tylko w domu.
Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek (21.10.2016r.). Tata Mateusza przybył do nas z bajką o „Kubusiu Puchatku”. Dzieci były bardzo zadowolone z przybycia owego gościa i z pełnym zaangażowaniem oraz wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania. Dziękujemy bardzo Panu Stępkowskiemu, że zaangażował się w rozwój czytelnictwa w naszym oddziale przedszkolnym.

zob. Zdjęcia: Rozbudzamy zainteresowanie przedszkolaków czytelnictwem