Projekt – „TRZYMAJ FORMĘ”

Każdy chce żyć długo i szczęśliwie. Jest na to prosty sposób. Celem projektu „Trzymaj formę” było poszerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. W projekcie brała udział cała szkoła, począwszy od dzieci z Oddziału Przedszkolnego aż do uczniów klas VI. Zasady zdrowego stylu życia są bardzo proste. Należy właściwie się odżywiać, dbać o higienę osobistą i higienę otoczenia a także uprawiać sport. Uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia. Sami układali też swój własny jadłospis dnia, dostosowany do wieku i zapotrzebowań energetycznych. Jeśli chodzi o ciało, to musimy powiedzieć, że systematyczna dbałość o nie, zapewni nam zdrowie i sprawne funkcjonowanie. Bardzo ważnym elementem było uświadomienie dzieciom potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. Odbywało się to poprzez zabawy ruchowe w Oddziale Przedszkolnym, po zajęcia ruchowe, dla starszych, na świetlicy. Ćwiczenia fizyczne wzmacniają i usprawniają ciało. Uczniowie projektowali ulotki i plakaty na temat postawy prozdrowotnej. Niektórzy wykonali także prezentacje multimedialne na temat aktywności fizycznej. Cieszymy się, że udało nam się zaszczepić w młodych ludziach nawyki zdrowego stylu życia.

Projekt „Trzymaj formę” – galeria