Projekt – „TRZYMAJ FORMĘ”

Na lekcjach przyrody, uczniowie klas IV – VI poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. O tym, jak należy dbać o zdrowie, dowiedziały się również przedszkolaki. O naszym samopoczuciu, w znacznej mierze, decydujemy sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety zła dieta, brak ruchu i nieprawidłowa higiena, mają niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia. „Trzymaj formę” to inicjatywa promująca wśród uczniów właściwe odżywianie się, połączone z regularną aktywnością fizyczną. Dzieci dowiedziały się o piramidzie zdrowego żywienia i o tym, jaka aktywność jest korzystna dla zdrowia. Działania kierowane są również do rodziców. To właśnie Wy, kochani rodzice, wywieracie wpływ na zachowania swoich pociech. Wspólnie dbajmy o nasz styl życia. Pamiętajcie, „w zdrowym ciele, zdrowy duch. 🙂

Agnieszka Pielka

zob. Zdjęcia: Projekt – „TRZYMAJ FORMĘ