PROJEKT FAST HEROES

Uczniowie klas I-III przez pięć tygodni, wraz z wychowawcami, realizowali projekt FAST HEROES. Celem projektu była edukacja w zakresie wczesnych objawów udaru mózgu i konieczności natychmiastowego działania. Dowiedziono, że edukacja dzieci jest skutecznym sposobem na poprawę przygotowania społeczności do odpowiedniego radzenie sobie w przypadku wystąpienia udaru mózgu. Dzieci poznały bohaterów projektu, który uczył je miłości i empatii, a także wykształcał praktyczne umiejętności pomocne w ratowaniu życia, na przykład życia swoich ukochanych dziadków. Dziadkowie bowiem są najbardziej narażeni na udar mózgu, gdyż średni wiek osób doświadczających tego groźnego schorzenia to 70 lat. Poprzez projekt walczymy o to, aby dziadkowie jak najdłużej mogli spędzać czas ze swoimi wnukami.