ORSZAK TRZECH KRÓLI W SINIARZEWIE

6 stycznia w Kościele katolickim obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną powszechnie jako Święto Trzech Króli. W tym roku postanowiliśmy podtrzymać tę starą, bo sięgającą III wieku tradycję poprzez wspólny udział we Mszy Świętej oraz organizację Orszaku Trzech Króli.

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich we współpracy z Fundacją Orszaku Trzech Króli, Parafią p.w. świętego Jakuba w Siniarzewie oraz Gminą Zakrzewo po raz pierwszy zorganizowały taki przemarsz. W całej Polsce akcja cieszy się już dwunastoletnią tradycją.

Po uroczystej Mszy Świętej poprowadzonej przez proboszcza Parafii p.w. świętego Jakuba w Siniarzewie, Tomasza Bartkowiaka, orszak udał się do budynku szkoły, gdzie odbyło się krótkie przedstawienie. Rolę Trzech Królów we Wschodu, którzy oddali symboliczny pokłon dzieciątku, pełnili: ksiądz Tomasz Bartkowiak, pan Bartosz Podobieński (Dyrektor Domu Kultury w Zakrzewie) oraz pan Łukasz Nowakowski (nauczyciel w Szkole Podstawowej SPSK w Siniarzewie).

Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły, pani Agnieszka Szczepańska, zaprosiła wszystkich uczestników orszaku na ciepły posiłek, który został ufundowany przez Gminę Zakrzewo.

Cieszymy się z udanej współpracy oraz powodzenia całej uroczystości mimo doskwierającego mrozu, mamy też nadzieję na podtrzymanie tej pięknej, starochrześcijańskiej tradycji w przyszłości.

Karolina Gralak

zob. Zdjęcia: ORSZAK TRZECH KRÓLI W SINIARZEWIE