Orszak Trzech Króli 2024

„Mędrcy świata, monarchowie
gdzie spiesznie dążycie?
Powiedzcież nam Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię?
Ono w żłobie nie ma tronu i berła nie dzierży, a proroctwo jego zgonu już się w świecie szerzy”. 🎶🎵🎼
Słowami tej pięknej kolędy, jak co roku, rozpoczęliśmy Mszę Świętą w naszym kościele parafialnym w Siniarzewie. Jest to niezwykły czas, ponieważ dziś, 6 stycznia, przypada Święto Trzech Króli, a właściwie Święto Objawienia Pańskiego. Z tej okazji nasza szkoła wraz z Proboszczem siniarzewskiej Parafii pw. św. Jakuba Apostoła, księdzem Tomaszem Bartkowiakiem oraz Fundacji Orszak Trzech Króli, przygotowała Orszak Trzech Króli 👑👑👑
Podczas Mszy Świętej wierni uważnie słuchali słów płynących z Pisma Świętego. Ksiądz Tomasz Bartkowiak zwrócił szczególną uwagę na aspekt drogi, którą musieli przebyć Trzej Mędrcy, aby dotrzeć do źródła – światłości świata. 🌠 Każde z nas, podobnie jak oni, poszukuje celu i sensu życia. Pytanie, czy wyruszy właściwą drogą i czy dotrze do celu?
Ważnym przesłaniem było również to, aby każde z nas ofiarowało małemu Dziecięciu najcenniejszy dar, jaki posiada, równy darom przyniesionym przez Mędrców, czyli swoje serce. ❤️🔥
Po Mszy świętej rozpoczęliśmy pochód w Orszaku Królewskim. Święta Rodzina dążyła, aby znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce, a Trzej Królowie podążali za gwiazdą, która prowadziła ich do nowego, prawdziwego Króla. ⭐️
W trakcie swej drogi Mędrcy spotkali wielu ludzi, w tym Króla Heroda, który nie mógł pojąć wielkości oczekiwanego wydarzenia. Najpierw zignorował proroctwo, a później usiłował zniweczyć Boski plan. Na próżno.
Mędrcy wędrowali długo, aż w końcu trafili na małą stajenkę, gdzie wśród zwierząt, a pod opieką swych świętych Rodziców leżał ON — mały, kruchy i niewinny, a tak ważny dla świata i ludzi. Królowie złożyli przed Dziecięciem swe dary, czyli złoto, kadzidło i miarę, oddając mu pokłon.
Na zakończenie Orszaku wszyscy obecni zaśpiewali wspólnie kolędę pt „Przybieżeli do Betlejem”, po czym Pani Dyrektor, Karolina Gralak, podziękowała wszystkim za obecność i uczestnictwo w uroczystości oraz zaprosiła na ciepły poczęstunek dostarczony przez pracowników Gmina Zakrzewo. Na gości czekały również kawa, herbata i słodkości przygotowane przez Radę Rodziców naszej placówki.
O bezpieczeństwo uczestników Orszaku zadbali Druhowie OSP z Siniarzewa i Bodzanowa oraz funkcjonariusze KPP
w Aleksandrowie Kujawskim.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 📸👀