ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023

6 stycznia br. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Józefa Sáncheza del Rio w Siniarzewie, we współpracy z Proboszczem Parafii pw. św. Jakuba Apostoła, ks. Tomaszem Bartkowiakiem oraz Wójtem Gminy Zakrzewo, p. Arturem Nenczakiem, zorganizowała już po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku uczyniono zwrot: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Jak podkreślił ks. Tomasz Bartkowiak, Uroczystość Objawienia Pańskiego to wspaniała okazja do tego, aby zacząć patrzeć do góry, bo tylko wtedy wartości mają szansę odnaleźć właściwą gradację, a życie człowieka swą pełnię i szlachetność.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 11.00, następnie Orszak wyruszył do budynku szkoły. Dzieci, rodzice oraz przedstawiciele lokalnej społeczności zaprezentowali część artystyczną. Po jej zakończeniu na gości czekał ciepły posiłek przygotowany z inicjatywy Gminy Zakrzewo. Dzięki naszej niezawodnej Radzie Rodziców można również było poczęstować się pysznym ciastem.
Dziękujemy serdecznie Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszej uroczystości.
zob. fotorelację z Orszaku: Orszak Trzech Króli 2023
zob. fotorelację z Orszaku: Orszak Trzech Króli 2023