ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

Już po raz trzeci siniarzewska Wspólnota Parafialna, Gmina Zakrzewo oraz Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Józefa Sancheza del Rio, przy wsparciu Fundacji OTK, organizowały Orszak Trzech Króli. Hasłem przewodnim uczyniono w tym roku słowa Jana Pawła II: „Odnowi oblicze Ziemi”. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie. Po zakończonej liturgii uformował się Orszak, na czele którego stanęły sztandary oraz postacie symbolizujące Trzech Mędrców ze Wschodu. Role te zostały powierzone panu Stanisławowi Serkowskiemu, panu Jarosławowi Zdzitowieckiemu oraz uczniowi klasy ósmej, Krystianowi Dębowskiemu. Sztandary nieśli natomiast sołtysi wsi Siniarzewo (pan Andrzej Łukomski) i Kolonii Bodzanowskiej (pan Andrzej Wąsikowski oraz pan Tomasz Dębowski). W czasie przemarszu śpiewaliśmy kolędy, a po dotarciu do budynku szkoły, Mędrcy złożyli dary Nowonarodzonemu Dzieciątku. Anna Skibińska i Radosław Rybacki wcielili się w role Maryi i Józefa. Orszak zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd. Pani Agnieszka Kamińska, w imieniu pani Dyrektor, Agnieszki Szczepańskiej oraz pani Wicedyrektor, Katarzyny Kuźnickiej, podziękowała wszystkim za zaangażowanie w organizację tej uroczystości i zaprosiła na agapę. Gorącą zupę ufundował Urząd Gminy w Zakrzewie, zaś o słodki poczęstunek zatroszczyła się Rada Rodziców działającą przy naszej szkole. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli: pani Agnieszka  Kamińska, pani Dorota Polaszewska, pan Łukasz Nowakowski, pan Dariusz Molenda.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny OTK.

zob. zdjęcia: ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019