Orszak Trzech Króli 2018

Pięknym widowiskiem na polskich ulicach 6 stycznia jest Orszak Trzech Króli. Wiele osób chętnie bierze w nich udział, także w naszej parafii. Już po raz drugi nasza szkoła była organizatorem Orszaku Trzech Króli w parafii w Siniarzewie. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią, której przewodniczył ks. proboszcz Tomasz Bartkowiak. Na Mszy św. był także obecny Wójt Gminy Zakrzewo p. Artur Nenczak wraz z małżonką, a także rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej. Nie zabrakło mieszkańców Siniarzewa, którzy wraz z nami oddali pokłon Dzieciątku.  Po Mszy Św. wszyscy wyruszyli orszakiem w stronę szkoły, śpiewając kolędy. Następnie każdy z nas mógł zobaczyć krótkie przedstawienie naszych uczniów mówiące o oddaniu pokłonu Jezuskowi Maleńkiemu przez Trzech Króli. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli życzenia wszystkim mieszkańcom i gościom, życząc, aby każdego dnia objawiał się w naszym życiu mały Jezus.

Nie zabrakło także poczęstunku, pyszną grochówkę podarowała nam Gmina Zakrzewo, za co dziękujemy, a szkoła zaprosiła na kawę i herbatę, a także wspaniałe ciasto.

Dziękujemy, że byliście z nami.

zob. zdjęcia: Orszak Trzech Króli 2018