Ognisko Patriotyzmu 11.11.2023

11 listopada, w sobotę, odbyło się w naszej szkole, jak co roku, Ognisko Patriotyzmu.
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza święta w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie. Następnie przeszliśmy do budynku szkoły.
W tym roku, z inicjatywy Pani Dyrektor, Karoliny Gralak, część artystyczna miała formę pamiętnikarskich wspomnień dzieci i młodzieży o ich przodkach – bohaterach z różnych epok historycznych. Podczas spotkania rozstrzygnięto familijny konkurs historyczno – literacki pt. „Bohater z mojej rodziny – kartka z pamiętnika”, a Pani Wicedyrektor, Dorota Polaszewska, wręczyła laureatom konkursu nagrody.
Wśród złożonych na konkurs prac komisja przyznała:
1. miejsce ex aequo Wojciechowi Zawadzkiemu oraz Jakubowi Kicińskiemu;
2. miejsce ex aequo Łucji Dębowskiej i Aleksandrze Krawczak;
3. miejsce ex aequo Agacie Dąbrowskiej, Mai Świątkowskiej, Magdalenie Danielak, Julii Pietrzak, Wiktorii Dąbrowskiej.
Odczytanie pamiętników przez laureatów konkursu zostało połączone z koncertem pieśni patriotycznych.
Po części oficjalnej można było poczęstować się pysznym żurkiem przygotowanym przez Radę Rodziców, słodkościami oraz wspólnie powspominać …
Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uświetnili swoją obecnością: Proboszcz siniarzewskiej Parafii, Ks. Tomasz Bartkowiak, Proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Łowiczku, Ks. Dawid Drapała, Wójt Gminy Zakrzewo, P. Artur Nenczak, Dyrektor Centrum Usług Oświatowych, P. Monika Sicińska – Podobieńska, Sekretarz Gminy Zakrzewo, P. Jan Bąk, Druhowie OSP z Siniarzewa, Sinek, Kolonii Bodzanowskiej przybyli ze sztandarami, reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z Siniarzewa, Łowiczka, Kolonii Łowiczek, wszystkie gościnie i goście. ❤️
Szczególne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom zaangażowanym w organizację wieczornicy,
a zwłaszcza dzieciom i młodzieży biorącym udział  części artystycznej.
Cześć i chwała Bohaterom! 🇵🇱🍁💪❤️

zob. więcej: Ognisko Patriotyzmu 2023