Obchody 100-lecia konsekracji kościoła w Siniarzewie

7 listopada 2021r. Dyrektor SP SPSK im. św. Józefa Sancheza del Rio w Siniarzewie, p. Agata Żmirska – Zbroniec oraz Poczet Sztandarowy reprezentujący naszą Szkołę uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Pasterz diecezji włocławskiej, ks. Biskup Krzysztof Wętkowski. Opiekę nad Pocztem Sztandarowym w składzie: p. Dariusz Buczek, Anastazja Świercz, Natalia Zdzitowiecka pełnił pan Dariusz Molenda.

Wizyta duszpasterska związana była z tegorocznymi obchodami 100-lecia konsekracji siniarzewskiej świątyni. W Homilii celebrans podkreślił rolę budowniczych kościoła, naszych ojców i dziadków. Wskazał na rolę dzielenia się nie z tego co nam zbywa, lecz przysłowiowym „wdowim groszem”. „Panie, oddałem Ci wszystko, zatroszcz się o mnie” – powiedział ks. Biskup.

Msza Święta uświetniona została uczestnictwem uczniów, rodziców, nauczycieli naszej szkoły,  pocztów sztandarowych OSP, Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawicieli Samorządu Terytorialnego i parafian.

Uroczystość została zakończona wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu. Po liturgii ks. Biskup Krzysztof Wętkowski spotkał się z dziećmi przygotowującymi się do Sakramentu Pierwszej Komunii św. oraz Bierzmowania.