„MITY GRECKIE” TEATRZE IMPRESARYJNYM WE WŁOCŁAWKU

15 marca uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie pt. „Mity greckie”. Uczestnictwo w spektaklu stanowiło doskonałą okazją do tego, aby poznawanych w trakcie lekcji bohaterów mitologii zobaczyć tym razem na deskach teatru, w całkiem innej odsłonie.
Wspaniały, do dziś doceniany i stanowiący bardzo ważny kontekst kulturowy świat mitologii greckiej został ukazany niejako od środka; poznaliśmy go razem z dwójką niesfornych dzieci, które skutkiem kilku nadzwyczajnych zrządzeń losu pozostały na noc w muzeum…
Okazało się, że mitologiczna rzeczywistość ma swoje ciemne strony: przez przypadek można uwolnić zagładę, przez typowo ludzkie błędy można zostać ukaranym na wieki, a za marzenia płaci się szczególnie drogo.
Harmonia pomiędzy mrocznym, mitologicznym światem, a barwnymi postaciami dzieci (widoczna również w języku) wpłynęła na entuzjastyczną recepcję przedstawienia, które nagrodzono gromkimi brawami.
Szczerze polecamy repertuar.

Karolina Gralak