Kremówka dla Jana Pawła II

Dnia 19. 05. 2017r. w naszej szkole po raz pierwszy rozpoczęliśmy  akcję charytatywną pod hasłem: ,, Kremówka dla Jana Pawła II”. Chcieliśmy w ten sposób, zgromadzić fundusze na potrzeby tych, którzy potrzebują opieki w hospicjum. To właśnie jest pięknym, żywym pomnikiem pamięci o Janie Pawle II.

„Po maturze chodziliśmy na kremówki” – z uśmiechem wspominał Jan Paweł II w czasie pielgrzymki w 1999 r., dodając po chwili: „żeśmy to wytrzymali, te kremówki po maturze…”. Między innymi chodziło o to, żeby zjeść jak najwięcej ciastek. Jak przyznali dawni szkolni koledzy papieża, Lolek zjadł 10 kremówek i ten wynik dał mu drugie miejsce, bowiem zwycięzca tego osobliwego pojedynku pochłonął ich aż 16!

„Dlaczego papież wspomniał o kremówkach? „Ten przykład otwiera ludzi na rzeczy proste, którymi się trzeba umieć cieszyć – to zachęta, żebyśmy umieli smakować życie również w jego prostych przejawach.

Ten dzień był pełen wrażeń i wspomnień.

Dziękujemy za wsparcie.

zob. Zdjęcia: Kremówka dla Jana Pawła II