JAK ZACHOWYWAĆ SIĘ W SYTUACJI ZAGROŻENIA ATAKIEM PSA?

Wielkimi krokami zbliża się okres jesienno – zimowy. Czas, kiedy już po południu zapada zmrok, a powrót do domu, niestety, nie zawsze okazuje się wolny od różnorodnych zagrożeń. Mimo szeroko dyskutowanej debaty publicznej i coraz solidniejszej wiedzy na temat właściwego układania psów, nie każdy właściciel jest na tyle odpowiedzialny, aby właściwie postępować z własnym zwierzęciem lub prawidłowo zabezpieczyć własną posesję.
Dlatego też w środę, 28 września, odbyło się szkolenie na ten temat. Dzieci poznały podstawowe błędy w wychowaniu czworonogów, dowiedziały się także, jak należy się zachować w sytuacji ewentualnego zagrożenia i czym grozi niepotrzebne prowokowanie zwierzęcia. Panowie prowadzący szkolenie w ciekawy sposób opowiedzieli również o naturze „najlepszych przyjaciół człowieka” oraz swoich własnych doświadczeniach w pracy z nimi.