Drzwi Otwarte i Jajeczko Wielkanocne Wspólnoty Szkolnej 2016

Dzieci są zwierciadłami. Kiedy znajdują się w obecności miłości, to ją odbijają. Kiedy miłości nie ma, nie mają czego odbijać. (cyt. za: Anthony de Mello).

 

Wtorek, 22 marca, upłynął pod znakiem gościnności, nie tylko świątecznej. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne, rodzice oraz pracownicy szkoły talenty kulinarne. Szczególną atencją cieszył się oczywiście staropolski żurek z białą kiełbasą oraz wielkanocne baby. Najmłodsi goście mieli ponadto okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych i plastycznych przygotowanych przez panie z oddziału przedszkolnego i zerówki, poznać kolegów
i koleżanki, którzy parę miesięcy temu stawiali u nas swe pierwsze, uczniowskie kroki, a dziś mają już za sobą wiele miłych chwil i owocnych doświadczeń.

Radość związana ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi doskonale wpisuje się w zielone lata dzieci, które są w trakcie przygody szkolnej albo dopiero tę przygodę rozpoczną. Oby szczególnie na tym pierwszym, trudnym etapie, otwierano im na ościerz nie tylko drzwi, ale i serca.

Było nam dziś bardzo miło gościć wszystkie przybyłe osoby. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że nasze drzwi pozostają dla Państwa otwarte każdego dnia. Zachęcamy do zapisywania dzieci na kolejny rok szkolny 2016/2017. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

zob. zdjęcia: Drzwi otwarte i Jajeczko Wielkanocne Wspólnoty Szkolnej 2016