Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka dzieci – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami i Panią Dyrektor, przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki. Do wspólnej zabawy zaprosił Je nie kto inny, jak miś, w rolę którego wcieliła się Pani Faustyna Rosińska. Na początku wszyscy opowiedzieli kilka słów na temat swoich milusińskich. Następnie dzieci musiały rozwiązać wiele zagadek na temat różnych misiów. Nie obyło się bez śpiewania piosenek o misiach oraz poczęstunku z miodu, biszkopcików i wafelków. Dzieci poznały też  historię powstania pluszowego misia. Każdy otrzymał kontur misia, którego zadaniem było wyklejenia go plasteliną. Przedszkolaków odwiedziła również Pani Renata Rozpędowska  wraz z uczniami klasy III z Kółka Bibliotecznego, ze swoimi zagadkami i małym co nieco. Na koniec dnia wszyscy obejrzeli wspólnie bajkę o misiach.

 

                                                                                                     Agnieszka Pielka
Faustyna Rosińska
Małgorzata Zaremba