„Dzień Matematyki”

29 marca br. w naszej szkole odbył się Turniej matematyczny z okazji Dnia Matematyki.
Jako pierwsi do konkursu przystąpili uczniowie klasy I i II, który musieli wykazać się wiedzą z zakresu wykonywania podstawowych działań arytmetycznych, znajomości figur geometrycznych, a także wyobraźni przestrzennej. Za ten niemały wysiłek umysłowy wszyscy uczniowie zostali jednakowo nagrodzeni.
Drudzy do konkursu przystąpili uczniowie klas III-VI. W zawodach wzięło udział sześć drużyn. Turniej składał się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź, oraz krótki opis związany z tematem. Ponadto uczniowie zmierzyli się z tangramem i łamigłówką logiczną.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy III: Zuzanna Bladoszewska, Kinga Kmieć, Stanisław Skibiński i Paweł Niemczyk.

Wszystkim uczniom gratulujemy.
zob. zdjęcia: Dzień Matematyki