DNI OTWARTE

3 marca odbył się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY pod hasłem „Zagadki z Agatą Christie”. Dla wszystkich dzieci i Ich rodziców, zostały zorganizowane 15 – minutowe lekcje. Odwiedziliśmy m.in. Marię Konopnicką, gdzie dowiedzieliśmy się, czy Janek sam znalazł jagody? Podziwialiśmy „Zaczarowaną zagrodę” i domki „Dzieci z Bullerbyn”. Spotkaliśmy Juliana Tuwima oraz warzywa i owoce „Na straganie”. Następnie udaliśmy się w podróż z „Małym Księciem”, jak również  „Kamienie na szaniec”. Po lekcjach, uczniowie klasy IV i V zaprezentowali nam przedstawienie pt: „W mitologicznym labiryncie”. Na koniec, każdy mógł skosztować pysznych babeczek i ciasteczek w kawiarence u Pana Jana Kochanowskiego. Po poczęstunku, zostały wręczone nagrody, za rozwiązane zagadki a także książeczki dla wszystkich dzieci biorących udział w naszym dniu

Agnieszka Pielka

zob. więcej: Dni otwarte