Dbamy o Naszą Planetę!

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w związku z tym nasi uczniowie w minionym tygodniu działali właśnie w tym temacie. Na zajęciach przypomnieli sobie jak należy segregować śmieci oraz co to jest recyklingi . Dzieci dobrze wiedzą, że bardzo ważną rolę na Ziemi odgrywają drzewa tzw. płuca ziemi i dlatego to właśnie im poświęcona była praca plastyczna. W ramach edukacji plastyczne dzieci narysowały również jak segregują śmieci, a na edukacji technicznej powstały piękne prace pt. ” Drugie życie przedmiotów”

Uczniowie mieli również za zadanie napisać co dobrego mogą zrobić dla Ziemi, większość napisała, że będzie segregować śmieci , oszczędzać prąd i wodę, a także pojawiła się  odpowiedź o posadzeniu drzewa na podwórku. Dzieci życzyły  Ziemi dużo słońca, czystej wody i powietrza, oraz żeby ludzie o Nią dbali, nie śmiecili i nie wycinali drzew. Niektórzy spędzili ten dzień na świeżym powietrzu w otoczeniu Przyrody a chętni uczniowie włączyli się również w sprzątanie Ziemi. Nawet teren koło naszej szkoły został posprzątany. Brawo dla Was.