„Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?”

Za sobą mamy już finał szkolnego konkursu pt. „Czy znasz baśnie Hansa Christiana  Andersena?”. W trakcie tej kształcącej zabawy, 11 grudnia 2015r.,szybko okazało się, że wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani. Konkurowały ze sobą trzy drużyny – klasa II (w składzie: Kinga Kmieć, Paweł Niemczyk, Oliwia Tomala), klasa III (w składzie: Marcel Benedykciński, Igor Przybysz, Jakub Sempławski ), klasa IV (w składzie: Jan Estkowski, Bartosz Kmieć, Oskar Tomala). Uczniowie musieli uporać się z kilkoma konkurencjami, które miały na celu zweryfikować ich wiedzę na różne sposoby: należało m.in. odgadnąć z jakiej bajki pochodzi konkretny cytat, złożyć prawidłowo i w jak najszybszym czasie puzzle, wskazać z którą z baśni kojarzą się wylosowane atrybuty. Konkurs wspiera ideę czytelnictwa, promuje wspaniałe, uniwersalne opowieści słynnego autora oraz daje okazję do działania w grupie. Po przeprowadzeniu części konkursowej i symbolicznym nagrodzeniu naszych zagorzałych czytelników przez komisję (pierwsze miejsce – klasa III, drugie miejsce – klasa IV, trzecie miejsce – klasa II), odbyło się przedstawienie związane z tematyką baśni H.Ch. Andersena. Mieliśmy okazję aby obejrzeć „na żywo” nieco uwspółcześnioną wersję „Dziewczynki z zapałkami”, ale nasi uczniowie pokazali nam przede wszystkim, jak mogłaby zakończyć się ta smutna historia, gdyby w ludzkich sercach zagościła odrobina zrozumienia i miłości. Przedstawienie będzie miało miejsce raz jeszcze, we wtorek 15 XII, podczas spotkania z rodzicami. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Scenariusz i reżyseria: Renata Rozpędowska