BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W SINIARZEWIE

Już niebawem, pierwszego i drugiego listopada, będziemy w sposób szczególny wspominać naszych bliskich zmarłych. 28 października br. w Szkole Podstawowej SPSK im. św. Józefa Sáncheza del Rio w Siniarzewie zorganizowaliśmy, jako alternatywę dla pogańskiego Halloween, Bal Wszystkich Świętych.
Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Następnie dla dzieci i młodzieży wyświetlono krótkie filmy poświęcone postaciom kilkorga świętych oraz przeprowadzono quiz. Uczennice i uczniowie zaprezentowali również przygotowane przez siebie stroje oraz atrybuty wiążące się z wybraną świętą lub wybranym świętym, dzieląc się w ten sposób wiedzą z pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Na koniec odbyła się zabawa taneczna.
Bal Wszystkich Świętych dowodzi, że świetną zabawę można zaplanować w oparciu o pozytywne, szlachetne i ambitne wzorce wpisujące się w naukę Kościoła Katolickiego oraz misję i wizję szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. U źródeł wychowania umieszczamy miłość do drugiego człowieka oraz godną i mądrą postawę wobec bogactwa naszej własnej, wspaniałej cywilizacji. Chrześcijańskiej cywilizacji życia.